مجله کلاهت

آموزش انتخاب کلاه مردانه بر اساس فرم صورت

آموزش انتخاب کلاه مردانه بر اساس فرم صورت

آموزش انتخاب کلاه مردانه بر اساس فرم صورت

آموزش انتخاب کلاه مردانه بر اساس فرم صورت

آیا در زمینه انتخاب مدل کلاه مردانه و خرید کلاه مناسب خود به شک افناده اید؟ احتمالا شما به کمی راهنمایی در مورد انتخاب مدل مناسب کلاه نیاز دارید.

به نظر ما ، اگر فکر می‌کنید اساس فرم سر شما برای پوشیدن هیچ مدل کلاهی مناسب نیست، شاید هیچگاه سراغ مدل کلاه مردانه مناسب فرم سرتان نرفته‌اید، یا تا کنون انتخاب‌های درستی نداشته‌ای.

فراموش نکنید که کلاه از آن دسته از پوشیدنی‌هایی است که تا روی سر شما قرار نگیرد و آن را امتحان نکنید نمی‌توانید مطمئن شوید که آیا این مدل برای شما مناسب است یا نه ، اما طبق تجربه کاری ما فردی نیست که با کلاه مناسب خود زیباتر نشود.

پس حساسیت زیادی به خرج نداده و انواع مدل‌های مختلف را امتحان کرده تا بهترین فرم را پیدا کنید، اما پیش از هر چیز فرم صورت خودتان را بشناسید.مثلا در ذیل یک مدل از کلاه های محبوب را برایتان توضیح می دهیم

کلاه کابوی جیر L-7

برای مثال کلاه کابوی

شاید نام تعداد بسیاری از انواع معروف ترین کلاه های دنیا به گوش شما خورده باشد و یا حتی از طرفداران پر و پا قرص آن ها هم باشید.کلاه کابوی که گردترین و پهن ترین نوع کلاه به لحاظ لبه دار بودن است و شاید بتوان آن را محبوب ترین کلاه در بین ایرانی ها خواند و حتی کلاه های دیگری مانند کلاه پشمی و کلاه بیس بال که همگی از انواع متنوع کلاه هستند.

در این میان نکته مهم این است که کدام کلاه به کدام فرم صورت می آید؟

و این نکته را بدانید که ، همیشه این قانون وجود ندارد که یک کلاه گران قیمت، شیک و با کیفیت عالی، روی سر شما نیز باید خوب قرار بگیرد

به همین دلیل است که پیش از اینکه کلاه را روی سرتان بگذارید کمی به فرم کلی آن نگاه کنید و مطمئن شوید روی سر شما چه شکلی خواهد داشت.

چه مدل کلاه مردانه ای برای سر شما دوخته‌اند ؟

در اینجا لازم میدانیم ، پیش از همه چیز فرم کلی گردی صورتتان را بشناسید. این همان حقه‌ای است که برای انتخاب عینک مناسب حتی بدون امتحان کردن آن روی صورت به کار می‌گیرید. پس اگر پیش از پوشیدن می‌خواهید کلاه درستی را انتخاب کنید جلوی آینه بایستید و ببینید صورت شما چه فرمی دارد.

 

مدل کلاه مردانه برای صورت مربعی

اگر فرم صورت شما بیشتر به فرم ربعی شبیه است، یعنی عرض پیشانی با چانه تقریبا برابری می‌کند بهتر است

سراغ کلاه‌هایی با لبه گردتر بروید که تناسب را در صورت شما به وجود می‌آورد. کلاه مستطیلی شکل و زاویه‌دار برای شما مناسب نیست، چراکه بیشتر روی زوایای صورت شما تاکید می‌کند.

 

مدل کلاه مردانه با لبه پهن‌تر می‌تواند کمی صورت شما را باریک‌تر نشان دهد و فرم کلی آن را گرد کند. کلاه‌های لبه دار یا کلاه نمدی و همچنین کپ و کلاه بیسبال برای فرم صورت شما مناسب‌ترین انتخاب‌ها هستند.

 

صورت بیضی شکل و کشیده برای چه مدل کلاهی مناسب است؟

باید ها و نباید های انتخاب کلاه زمستانی

شما احتمالا به کلاهی نیاز خواهید داشت که کمی صورت شما را کوتاه‌تر نشان داده و کشیدگی آن را کم کند، اما اگر لبه کلاهی که انتخاب می‌کنید بیش از حد باریک باشد در این صورت چهره شما کشیده‌تر هم به نظر می‌رسد.

 

بنابراین برای صورت بیضی شکل شما تقریبا بیشتر مدل‌های کلاه مناسب هستند به غیر از مدل‌هایی که لبه‌های خیلی باریک دارند. کلاه شاپو با لبه متوسط و البته بلندی کم برای صورتتان مناسب است و البته بهتر است سراغ کلاه‌هایی مانند کپ یا کلاه بیسبال نروید.

 

کلاه کپ و نقاب دار در فروشگاه اینترنتی کلاهت

 

مدل کلاه مردانه برای صورت های کوتاه

در واقع اگر مدل صورت شما خیلی گرد به نظر می‌رسد، می‌توان گفت صورت کوتاهی داشته و به کمی کشیدگی نیاز دارید و لازم است که کمی فرم صورتتان کشیده ‌تر به نظر برسد.

از کلاه‌هایی که تاج بلندی دارند دوری کنید، این کلاه‌ها باعث می‌شود کوتاهی فرم صورت شما بیشتر به چشم بیاید.

به جای آن سراغ کلاه‌های با تاج کوتاه بروید که برای فرم صورت شما می‌تواند مناسب‌تر بوده و گردی صورتتان را زیباتر و خوش‌فرم‌تر نشان دهد.

 

صورت های دایره ای شکل

آموزش انتخاب کلاه مردانه بر اساس فرم صورت

اگر صورتی با گونه های برجسته دارید که طول و عرض آن به لحاظ اندازه با هم برابر است، صورتتان به اصطلاح دایره ای شکل است. در این صورت باید دنبال کلاه های نامتقارن باشید که فرم های هندسی نامنظمی دارند.

نکته دیگری که باید بدانید این است که هرگز از کلاه هایی که لبه آن ها خمیده است استفاده نکنید.

 

صورت گرد و مدل کلاه مردانه‌ای که می‌خواهید

اگر صورت شما فرم گرد دارد و چانه و پیشانیتان نسبت به گونه‌ها کوچک‌تر به نظر می‌رسد، کلاهی با تاج متوسط برای شما مناسب است. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که کلاه شما باید لبه باریک‌تری داشته باشد. چنین کلاهی فرم صورت شما را متعادل‌تر نشان می‌دهد.

 

کلاه های مخصوص سرمای زمستان

معروف‌ترین کلاه‌های زمستانی در دنیا، کلاه‌ و شالهای بافت خزدار و کلاه گپ و کلاه های شکاری است.

علاوه بر این مدل‌ها، کلاه‌های بافتنی گوشدار هم در ایران مد شده است و مدل‌ کلاه بافت پولکی پوم دار هم کاربرد زیادی پیدا کرده اند. استفاده از کلاه فرانسوی برای صورت‌های گرد توصیه می‌شود.

افرادی که صورت قلبی دارند می‌توانند سراغ کلاه شاپو و خاخامی بروند و صورت‌های بیضی هم می‌توانند از کلاه‌های منگوله‌دار استفاده کنند.

 

برای آنکه یک کلاه بافتنی مردانه انتخاب کنید یا کلاه شاپو برای داشتن تیپ نیمه رسمی بخرید، می‌توانید سراغ جدیدترین کلکسیون‌های تولید کننده معتبر و با کیفیت عمرانی بروید و متناسب با فرم صورت خودتان بهترین‌ کلاه ها را انتخاب کنید.

اما علاوه بر فرم کلاه باید به کیفیت آن نیز توجه کنید و البته رنگ و مدلی را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه‌تان است.

 

اگر دنبال تنوع زیادی در کلاه‌های مردانه هستین ، می‌توانید سری به مجموعه کلاه مردانه در فروشگاه اینترنتی کلاهت بزنید.

این مجموعه شامل با کیفیت‌ترین‌ها از انواع و اقسام کلاه ها بصورت تخصصی است.

اما اگر به مدل کپ با طرح فارسی یا کلاه‌های مردانه با طراحی ایرانی علاقه‌مندید هم می‌توانید به مجموعه‌های ایرانی تولیدی عمرانی سر زده و مدل مورد نظر خود را به قیمت عمده و متناسب با فرم صورتتان انتخاب و خریداری کنید.

آموزش انتخاب کلاه مردانه بر اساس فرم صورت و مدل کلاه مردانه

آموزش انتخاب کلاه مردانه بر اساس فرم صورت و مدل کلاه مردانه

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید