مجله کلاهت

تولید کلاه کپ انگلیسی

تولید کلاه کپ انگلیسی

در این مقاله قصد داریم شما را با تولید کلاه کپ انگلیسی و ویژگی های آن آشنا کنیم.

کلاه کپ انگلیسی مردانه از جمله محبوب ترین کلاه های مردانه است. این کلاه به نام های کلاه باراتا، کلاه فرانسوی مردانه، فلت کپ مردانه و کلاه ترکیه ای یا کلاه استانبولی نیز شناخته شده است.

مدل کلاه کپ انگلیسی

مدل کلاه به این صورت است که یک نقاب کوچک در قسمت جلو دارد و پشت کلاه به صورت نیم دایره است و جزو کلاه هایی محسوب می شود که اصلاحا فاق آنها کوتاه است و به گوش نمی رسد.

در پشت کلاه 4 ترک برش پارچه و در قسمت جلو یک برش پارچه هست که در مرکز دوخت بالای این کلاه یک دکمه قرار دارد. این کلاه به دلیل اینکه قابلیت تنظیم سایز نمی تواند داشته باشد و از قسمت پشت کلاه روی سر فیکس می شود، در سایز بندی مختلف به تولید می رسد.

پارچه مناسب کلاه باراتا

مناسب ترین پارچه برای تولید کلاه باراتا یا فرانسوی، پارچه فاستونی، پارچه جناقی و فوتر هستند. این مدل کلاه معمولا در رنگبندی های تیره تولید می شود و در فصول گرم سال بیشتر از پارچه فاستونی برای تولید آن استفاده می شود، اما برای فصول سرد سال می توان از پارچه فوتر و فاستونی استفاده کرد.

در تصویر پایین پارچه جناقی رنگ زغالی را می بینید، رنگ زغالی در بین آقایان طرفداران زیادی دارد. کلاه کپ انگلیسی زغالی نسبت به رنگ های دیگر پرفروش ترین است.

تولید کلاه کپ انگلیسی

برای تولید این کلاه ها، پارچه ها در تیراژ بالا برش زده می شود. با استفاده از دستگاه لیزری برش پارچه، با توجه به ضخامت پارچه ها می توان حدودا 15 لایه پارچه را به صورت یکجا برش زد، الگوهای کلاه کپ انگلیسی 8 قسمت جداگانه دارد، مطابق آنچه در تصویر زیر می بینید.

تولید کلاه کپ انگلیسی تولید کلاه کپ انگلیسی

تولید کلاه کپ انگلیسی

 

جنس داخلی کلاه کپ انگلیسی پاییزه، آستر ساتن می باشد که برای فصول سرد سال یک لایه پشم شیشه به آستری کلاه نیز دوخته می شود تا کلاه کپ انگلیسی مناسب فصول سرد سال هم باشد.
سایز بندی این کلاه مطابق با اندازه سر آقایان طراحی شده است و معمولا از سایز 55 تا 59 تولید می شود، زیرا اکثر افراد بزرگسال اندازه دور سر آنها حدودا 56 تا 59 سانتی متر است.

تولید کلاه کپ انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *